Když je čas na seriály

House of CardsI mě po čas vejšky postihla ta mánie vzniklá na základě převisu volného času a to koukat na seriály. Než jsem některým seriálům propadl, nechápal jsem, jak to může někdo takhle žrát, dávat si kvůli tomu budík na určitou hodinu, aby to viděl jako první, ale taky mě to dostalo. Svého času jsem taky hltal několik seriálů, ne že bych si kvůli tomu nařizoval budík a čekoval Ednu, až budou konečně titulky, ale byl jsem v tom. Dovolte mi představit několik seriálů, které mě dokázaly nějakým způsobem zaujmout a sežraly mi tak moře času, které bych mohl věnovat mnohem užitečnějším činnostem 🙂 A světe div se, Big Bang Theory, Friends nebo HIMYM tam fakt nejsou. Jo a Game of Thrones mě taky zvlášť neoslovil a Simpsnovi mě už taky moc neberou – asi jsem divnej 🙂 .

Californication

Californication

Hank Moody? Hovado největšího kalibru. Tenhle seriál nejde nemilovat. Už tím prostředím, tím fuck them all stylem si musí získat každého z dnešní zkažený mládeže 🙂

Každá série stála za to a modlil jsem se, aby sedmá nebyla poslední. Každému, komu jsem tuhle pecku představil, si Californication totálně zamiloval.

Boardwalk Empire

Boardwal Empire

Trochu z vážnějšího soudku. Mám prostě nějaký silný vnitřní vztah k dvacátým a třicátým létům minulého století. Vždycky mě fascinovaly gangsterky, přestřelky, kde hlavní roli hraje Tommy Gun. Imponuje mě jazzová s swingová hudba té doby a v tomhle seriálu je naprosto skvostný koktejl všech zmíněných aspektů. Navíc skutečné legendární postavy jako Lucky Luciano, Al Capone, Nucky Thompson, Mayer Lansky nebo Bugsy Siegel. A to všechno v ikonickém městě Atlantic City.

Narcos

NarcosNetflix se toho nebojí! Dost suverénní a syrová podívaná. Příběh Pabla Escobara znám nazpaměť a proto jsem si celou první řadu jedním naprosto vychutnal. Skvělý je to, že se skoro všude mluví španělsky, což enormně zvyšuje důvěryhodnost vyprávění. Mám prostě gangsterky rád a tohle je totální gangsterka. Víc už je snad jen Goodfather od Puzza nebo Scarface.

The Americans

The Americans

Nenápadný seriál, o kterém se moc nemluví a tím pádem neví. Má však svoji kvalitu. Jelikož historie studené války mi není vůbec cizí, hltal jsem fungování malé buňky KGB na území USA jako blázen.

House of Cards

House of Cards

Dokonalý majstrštyk. Koho nebaví kecací seriály a nemá aspoň konturový vědomostní fond o fungování americké politiky, asi tenhle seriál nebude pro něj tím pravým ořechovým. I když vlastně i ten, kdo politice dvakrát neholduje, může si v HoC najít vlastní linky, které bude sledovat. Intrik, podvodů, lží a cynismu jsou zde tuny na metr čtvereční.

Homeland

Homeland

Aneb jak ukázat v Americe Američanům vztyčený prostředníček. O chladném a vykalkulovaném chování CIA, o tom, že ne všechno je, jak se zdá, jak každá věc není jen černá a bílá. První dvě řady vychytaný do poslední mouchy, s tou třetí nastává klesající tendence, ale pořád jde o nadprůměrný seriál s chytrými dialogy, které mě na seriálech baví víc, než kdejaké akce.

Mad Men

Mad Men

Seriál o době, kdy chlapi byli chlapy. Doba šedesátých let, kdy emancipace byla sprosté slovo, kdy se kouřilo všude, ve výtahu, ve vlaku, v posteli, všude, kdy whisky tekla proudem, kdy sexismus na pracovišti byl denním chlebem, kdy ještě muži byli pány tvorstva. Kdy housewifes čekali doma v růžových šatech v načesaném drdolu, aby mohli milému připravit večeři. Zlatý šedesátky na Manhattanu a předměstích New Yorku.

Peaky Blinders

Peaky Blinders

Britská odpověď BBC na Boardwalk Empire od HBO. Kdo má rád starý liverpoolský dialekt, ten si tady přijde na své. Takhle zprasenou a nesrozumitelnou angličtinu nedávají snad ani sami Britové. Gangsterka v ne úplně hollywoodském podání. Úžasný soundtrack, efektní zpomalovačky a stylový Cillian Murphy, který prakticky nesleze z obrazovky.

True Detective

True Detective

Po prvních dvou dílech jsem tomuhle seriálu nějak dvakrát na chuť nepřišel. Ale pak když se to rozjede, nejde to zastavit. Přiznám se, že jsem viděl jen, dnes už kultovní první řadu, druhou budu muset ve volném čase někdy doplnit. Tenhle seriál jsem zkouknul asi během čtyř dní v Texasu, čili prostředí Lousiany, tedy sousedícího státu, mi bylo blízké a celkové atmosféře to docela přidávalo.

The Newsroom

The Newsroom

Takřka povinnost všech, kdo se chtějí a věnují novinařině. Chcete-li se otestovat v angličtině, pusťte si aspoň kousek bez titulků a schválně, kdo bude tu kadenci slov a vět stíhat. Obdivuju ty, kteří to přeložili. Seriál o tom, jak dělat nezávislé televizní zpravodajští, o tom, že všechno má nějaký kontext a že média dost často tento kontext, zejména z důvodu tlaku na rychlost a povrchnost sdělení, nedodržují a vzniká tak nemálo deziluzí a nepochopení.

South Park

South Park

Oddychovka. Kdo by neznal. Už před nějakými patnácti lety, kdy dávali na Nově Tele Tele, následoval po něm právě South Park, ale jelikož jsem musel ráno do školy, nahrával jsem si to na VHS a druhý den se pak díval tajně na Cartmana a jeho tlustý hlášky. Nevím ani kolik má SP řad, ale myslím, že jakmile sáhnu třeba do dvanáctý pro pátý díl, nemůžu se splést a vždycky se dobře pobavím.

The Ballers

The Ballers

Tenhle seriál má jen pár dílů a jde o poměrně čerstvou novinku, ale kdo chce vidět The Rocka v seriálu, má jedinečnou příležitost. Navíc, komu imponuje nějakým způsobem prostředí amerického fotbalu ve spojitosti s místy dobrými hláškami, bude spokojen.

FullSizeRender

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s