21/21 Kanada na dosah ruky

am logoPo létě bývá většinou podzim 😀 V září už se kontury mé cesty do Kanady, kvůli které tenhle blog vznikl začaly jevit ve stále jasnějších a zřetelnějších barvách. Začalo to nákupem letenky. Hledal jsem kde se dalo. Skypicker, Skyscanner, Pelikán, Kayak, Orbitz i přímo na leteckých společnostech, ale i přestože zejména zahraniční servery nebo pak Skypicker bývají nejvýhodnější, našel jsem nejlepší letenku přes Letušku.cz. I domluva s operátorkou byla naprosto skvělá. A tak letím 29. listopadu ve 13:05 z Mnichova přes Rejkjavík a Edmonton do Calgary za 13.050Kč se společností IcelandAir.

Vedle letenky jsem měl i potvrzený POE, tedy „zvací dopis“ , který mi zaručoval jistotu legálního vstupu na území Kanady a tak zbývala věc z nejtěžších. Oznámit to celé v práci. Té chvíle jsem se docela dlouho obával, neboť jsme vytvořili dobrý kolektiv, práce byla rozdělena a fungovali jsme. A teď má přijít někdo, kdo do toho hodí vidle. Navíc firma a lidé v ní mi v začátcích věnovali neskutečné penzum času a energie, ale prostě bylo nutné jít za svým srdcem. V druhé půlce září jsem to oznámil. No………nebyli rádi.

Travel with love, moje inspirace

Dalším milníkem, který mi vnitřně našeptával, byl nápad na založení tohohle blogu. V září jsme se navíc s Verčou, blogerkou z Travel with love, sešli v Praze, strávili spolu super den a tyhle chvíle mi řekli, že ten blog taky prostě chci. K tomu jsem v té době začal trochu víc sledovat youtuberskou scénu, tak jsem si řekl, že ty vlogy taky prubnu! Stál jsem mnohokrát před tím před televizní kamerou a tak jsem se nebál, že bych se před kamerou tvořenou mobilním telefonem, styděl.

Založil jsem si tedy na YouTube kanál a začal točit videa. K dnešku (24.11.2015) mám pouze čtyři, které považuju za jaksi pokusné a tréninkové, aby pak ty další, které už budou vznikat v Kanadě i jinde po světě byly skutečně dobré a bavili vás podstatně víc.

Když ti někdo život ničí, tak ho flákni selfie tyčí

Pořídil jsem si tu krásnou/nenáviděnou hračku zvanou selfiestick a jal se natáčení. První vlog vznikal na návštěvě Mnichova, konkrétně Oktoberfestu – největší oslavy piva na světě. Já jakožto pivař (decentní) jsem s sebou vzal dalšího pivaře, skvělýho kámoše a mýho opravdu velkýho podporovatele v tom, co dělám – Jirku alias Pinďu (prostě mu jinak neřeknu 😀 ). Ten den, který jsme tam strávili, můžete zhlídnout přímo tady.

Pokračoval jsem malým videjkem z rallye, načež jsem ještě ten den navázal vlogem z Pilsner Festu, tedy další oslavy piva. Kamarádka z Virginie vám poví něco o tom, co znamená slovo počítač – no computer to není. Na závěr, před odletem jsem dodal video z další plzeňské akce. S kamarády jsme vyrazili na Street Market Food Festival. Ochutnávali jsme všemožná jídla, co nabízí světová kuchyně a ještě ten den večer se mi podařilo dostat se pracovně na koncert Deep Purple, z něhož jsem napsal tuhle reportáž.

Všechna videa, který jsem natočil a budu natáčet, bude  skýtat sekce s prozaickým názvem „Videa a vlogy„, kterou najdete v horním menu. Z Čech tam jsou jen čtyři videjka, ale z Kanady bude toto portfólio postupně rozšiřováno.

Už to získává jasnější obrysy aneb jak mi Filip a Karel pomohli

Řekl jsme si také, že by bylo fajn nějaké jednoduché logo. Oslovil jsem proto kamarádku od dětství – studentku grafiky, zda by mi s tím nepomohla. Nepomohla. Jedině za úplatu a navíc v blíže neurčeném časovém horizontu. Obrátil jsem se proto na spolužáka ze střední – Káju Královce, který vedle toho, že je skvělý portrétový a svatební fotograf (díky této spolupráci má u mě zajištěnej kšeftík na focení mojí svatby – někdy v budoucnu 😀 ) je i šikovný grafik. Logo vytvořil několika hbitými tahy pouze pár hodin po tom, co jsem jej oslovil a tímto mu hrozně moc děkuju za rychlost i ochotu. Jo a Kájo, nemysli si, to logo budeme ještě upgradovat 😀

Naprosto stěžejním se však pro vývoj tohohle blogu stal kamarád a programátor Filip, který vlastně to, co teď tady vidíte, celý ten engine, uzpůsobil do finální podoby. Bez Filipovy pomoci a nesmírné trpělivosti s mými nekonečnými dotazy a připomínkami k neustálému dolaďování, bychom tu teď rozhodně nebyli. Přestože je Filip ve svém zaměstnání nesmírně vytížen a bokové projekty dělá za nemalé peníze, na fungování a celém vzhledu tohohle blogu pracoval naprosto zadarmo a odvedl naprosto úžasnou práci. Miki, za to Ti patří přede všemi obrovský dík!

Konec začátku 

Právě tady končí můj prozatímní životní příběh. Od teď už budete pouze vídat aktuální články. Věřím, že vás dosavadní čtivo zaujalo, pokusím se s nástupem dalsích článků přinést postřehy z pobytu v Kanadě či zahraničí obecně a budu rád, pokud zůstanete i nadále čtenáři blogu www.alesmalar.com.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s