15/21 Work and Travel 2014 – Cestování – Stále v Texasu

IMG_1007Přiblížil se konec léta a opět nastala druhá část programu Work and Travel. Už od počátku srpna si přítelkyně s kamarádkou plánovali cestu na Floridu a cestu lodí Karibikem. Mě nejenže Florida a Karibik dvakrát nelákaly a navíc už jsem tam byl, ale chystala se mnou i mamka, která už dlouho toužila se do Ameriky podívat.

Na přelomu srpna a září odvezla Debbie holky na letiště a ty se vydaly směr Miami. Mě ještě čekalo několik málo dní práce plavčíka a úklidu bazénu s tím, že za nějaký ten týden přijede máma.

scan_poznČas docela uběhl. Nastalo 8. září a my vyzvedli mamku na letišti. Zvládla celý let z Prahy, přes Amsterdam, kde se dokázala na chvíli ztratit a zase nalézt právě za pomoci návodu tady vlevo, až do Houstonu, aniž by uměla slovo anglicky. Na to jsem jí připravil tak, že jsem vymýšlel scénáře, jaké mohou na letišti nastat, tedy jako například, kde si můžu vyzvednout kufr. Jak si ale poradit př pohovoru s imigračním úředníkem? Jednoduše. Připravit mu dopis, kde budou dopředu zodpovězeny všechny otázky, které se tak běžně pokládají a telefonní číslo, kam by mohl v případě zjišťování dodatečných informací volat.

IMG_1110První den jsme strávili v našem sousedství, využili bazén, na kterém jsme celé léto pracovali a dali si zastávku ve Whataburgeru, jak jinak. Další den jsem chtěl mámu vytáhnout na podobnou vyjížďku na kolech, kterou jsme zažili s přítelkyní o dva měsíce dříve.
Plán se však začal hroutit už v zárodku. Po naložení kol do auta slyším ránu – bouchlo přední kolo, náhradní duši, abych to opravil, nikde neměli. Tak říkám, že se teda necháme odvézt k té půjčovně kajaků a dáme si aspoň projížďku po jezeře. Další rána mého plánu – marína byla zavřena – bylo už po sezoně. Takže jsme aspoň zašli IMG_1123do mallu na nákupy! 🙂 Řekli jsme si, že bychom našim Amíkům mohli připravit nějaké další české jídlo a dohodli jsme se na tom, že by to mohli být ovocný knedlíky. Sehnat na to ideální suroviny nebylo nejsnazší, hlavně pak obstarání klasického českého tvarohu bylo nemožné a tak jsme ho nahradili něčím, čemu se tam říká cottage cheese a aspoň z rychlíku to tvaroh připomíná. Domácí se s knedlíkama pěkně vyřádila a vypadalo to, že jí to hnětení i dost baví.

IMG_1146Když jsme byli tak blízkou Houstonu, byla by chyba nepodívat se přímo do downtownu. První zastávkou byla nejvyšší možná vyhlídka v tomhle největším Texaském městě – JP Morgan Chase Building. Nádhera sama. Ostatní mrakodrapy zdánlivě rukou dosažitelné vzdálenosti a celé Houston daleko tak, co by mlynářův Honzík devětkrát kamenem dohodil. Houston a Texas obecně je znám, že nejoblíbenější sport je zde americký fotbal a přes to prostě nejede vlak. Inu, navrhl jsem, že by nebylo od věci mrknout se na stadion místních Texans. Když jsme na místo dorazili, byla Debbie skeptická, že jediné, co je tady možné vidět je stadion zvenčí. S tím jsem se však nehodlal za žádnou cenu smířit. Viděl jsem IMG_1240pootevřené vrata a říkám, že někudy tudy se dovnitř určo dostaneme. Debbie odmítla jít dál, a říkala něco o vězení, ale to mi žádné starosti opravdu nedělalo. Případně se z toho vykecám, budu dělat, že nerozumím a maximálně mě vyhodí. Máma měla podobnou domněnku. Po chvilce se nám nějaký ten vstup do útrob stadionu najít podařilo.

Další den byl věnován chillingu za barákem u bazénu a sledování keynote Applu, kdy představoval nový iPhone – to jsem si nemohl nechat ujít a tak jsem ležel na lehátku i bazénu, dopíjel sekt a sledoval Tima Cooka, jak ukazuje iP6 🙂 Odpoledne jsme si pak vyčlenili na nákupy v mallu, Rossu, Marshals a návštěvu Cheesake Factory. To je to místo, kde pracuje Penny z Big Bang Theory IMG_1303🙂 A opět další nemilá zkušenost s přeslazenou potravinou, konkrétně nechutně obrovským cheesacakem. A i přesto, když mi babička vždycky říkává: Aleš, ten je na sladký! 🙂

Následovalo už jen balení a cesta na letiště. Navíc den, kdy jsme odlétali, byl první, kdy po hooooodně dlouhé době pršelo, takže ideální načasování. Letěli jsme z Houstonu přes Dallas do Washingtonu DC.

V Dallasu se mi stala opět taková malá storka. Při přesunu ke gate, kde už čekalo letadlo na další cestu říkám, že si ještě odskočím. Vidím cedulku se symbolem toalety a tak se vydám tím směrem. Jdu asi pět metrů nějakou chodbičkou a dochází mi, že jdu asi špatně. Otáčím se a jdu zpátky. V tu chvíli je u mě chlapík a říká mi, že zpátky nemůžu, že jsem prý opustil ten tranzitní prostor a ukazuje mi na nenápadnou bílou čáru na zemi. Tak mu vysvětluju svou situaci s tím, že mě viděl, že jsem tu nic nedělal, jen jsem netrefil směr. Chápe to a chce mě teda pustit normálně zpátky. V té stejné vteřině, ale zpoza skla nám víc, než zřetelně dává asi dvou metrový černoch najevo, že se fakt vracet nebudu! Původní chlapík mi tedy smířlivě říká, že musím projít celým odbavovacím procesem, abych se mohl vrátit.

Processed with Moldiv

Takže jdu tedy dál, projdu kolem celé fronty lidí, na jejímž konci další pracovník kontroluje pasy a letenky. Projdu jakoby nic kolem, sundám si boty, pásek, mobil a peněženku, všechno to pokládám do boxu a jdu ke scaneru. Projdu. Nicméně ten černoch se na mě vrhne s tím, jak jsem prošel kolem toho kontrolora pasů? Říkám mu, že jsem prostě prošel kolem. Dostává se mi sdělení, že jsem porušil pravidla letiště a můžu jít do vězení. V tý chvilce by se mě krve nedořezal. Znovu mu popisuju svou situaci a ukazuju na mámu, která stojí opodál bez jakékoliv informace, o co jde. Má však můj pas a letenku. Černoch se za ní vyřítí a chce můj boarding pass. Máma však rozumí jen slovu pas, čili mu dává můj passport. Ten je však na legální projití málo. Musím tedy bez pásku a bot běžet přes celou odletovou halu k přepážce American Airlanes nechat si na základě pasu vystavit nový boarding pass a pak zase zpátky celý proces zopakovat. Až teď můžu dojít v klidu na záchod! 🙂

Ve Washingtonu na nás u metra čekala kamarádka Erin, u které jsme pak následující dny bydleli.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s