12/21 Work and Travel 2014 (část třetí) – Taky jsme měli volno a trochu výletili

IMG_0605Léto v Texasu nám utíkalo jako voda. Vlastně nebyl čas vůbec na nic. Jen jsme se váleli celé dny na bazénech (pracovně) a ve dnech volna, což byly většinou pondělky, pokud si dobře pamatuju, jsme chystali různé výlety. Na ty nás většinou vozili naši domácí, kteří byli opravdu úžasní. Péče, kterou nám poskytovali byla opravdu skvělá a do smrti jim to nezapomenu!Věřím, že se mi podaří (snad v brzké době) do Texasu opět vyrazit a při té příležitosti Marka s Debbie navštívit. Opět být v místě, kde jsem prožil jednu z – pravděpodobně – nejhezčích částí života.

Sonic? Never more!

Jeden den nás vyvezli severně od Houstonu do národního parku Huntsville, kde jsme si na kolech dali malý trip kolem jezera a dál různými lesy. Po cestě jsme si, na doporučení kolegyně plavčice, dali v fast foodu Sonic malou zmrzlinu a střední milk shake a můžu s čistým svědomím říct, že McFlurry od Meka je proti tomu racionální strava plná vitamínů a stopových prvků! 😀 Od každého jsme pojedli asi čtvrtku, protože takhle tučnou a přeslazenou sračku snad nemohl nikdo ani vyrobit. Od té doby never more Sonic! Nicméně pro masochisty ideální příležitost pro seberealizaci 🙂

Navíc objednávání funguje tak, že zastavíte na parkovišti vedle takové elektronické tabule, kde je menu a mikrofon na komunikaci s obsluhou. Nadiktujete si, co byste rádi a za pár minut to obsluha přinese až k okýnku auta. Neskutečná lenost!

Klasický americký bar

IMG_9891Skvělý večer jsme zažili přímo v Houstonu, kam mě a přítelkyni Mark vyvezl do typického amerického baru s živou rockovou muzikou a strašně cool atmosférou. Žádná nalejvárna, ale bar na docela dobré úrovni. Přesto jsme si jí tam docela práskli, cestu domů prospali, po ránu sbírali oblečení všude možně po celé místnosti a pátrali v hlavách o událostech předchozího večera 🙂 Od té doby jsem podobný black-out měl snad jen jednou!

Tiger by z nás měl radost

IMG_0406Kolem celého sousedství bylo nádherné golfové hřiště, dostal jsem proto jednou nápad, že by nebylo úplně od věci tuhle příležitost vyzkoušet. Zašel jsem za členem officu domluvit, zda můžeme přijít a golf si vyzkoušet, a ejhle vyšlo to. Chlapík nás pozval na vybraný den a domluvil nám trenéra, aby nám ukázal základy odpalu. A tak jsme na driving range strávili více, než dvě hodiny pouze samotnými odpaly. Musím však uznat, že mě to úplně dostalo. Ten pocit z podařeného odpalu je parádní.

4th July!

V polovině léta Američané slaví svůj nejvýznamnější svátek – Den nezávislosti. V létě 2013 jsme jej slavili ve velké partě na fotbalovém hřišti spolu s dalšími tisícovkami lidí. O rok později pak v menší skupině přímo u baráku. Dali jsme si pivo, povídali si. Pak někdo navrhl, abychom se šli podívat na ulici, kde se pohybovali další lidé. Zajímavé je, že naši domácí, přestože v tom domě žijí už dlouho, neznají svoje sousedy a až tenhle večer došlo na jejich seznamování, kdy se mimochodem – jak je americkým zvykem – předváděli kdo má větší a lepší barák.

Později večer se také objevil jeden známý na takovém golfovém vozítku, kterým v našem sousedství disponovali snad všichni. Tvrdil, že za celý den vypil dvacet piv, nicméně nevypadal tak. Naložil holky na svůj trakař a odvezl je do místního country clubu, kde prý byl nějaký večírek. Holky párty a večírky doslova vyhledávaly, proto hned jely. Chvíli po nich jsem autem dorazil i já s našimi domácími. Když jsme se později rozhodli s přítelkyní, že ten cca kilometr půjdeme pěšky zpátky, moc se to nelíbilo místnímu četníkovi Glenovi, ale po varování, ať si na sebe dáme pozor, nás nechal jít. Cestou jsme si vzali z nějakého záhonu dvě vlaječky, které jsme si pak přivezli do Čech, kde skončili taktéž v květináči 🙂

Astros versus Mariners

IMG_9966

Nebyla by to Amerika, abychom nevyrazili na nějaký sport. Markův známý někde dokázal obstarat skvělé lístky na baseballový zápas mezi houstonskými Astros a Mariners ze Seattlu. Jelikož byl celý den volný, připravili jsme ve třech pro naše americké hostitele český oběd, konkrétně vepřové medailonky a bramboráky. Nepamatuju se už do jaké míry jim to chutnalo, ale pamatuju si, že my jsme si pošmákli festovně.

PoProcessed with Moldiv obědě jsme pak vyrazili do Houstonu. Samozřejmě jsem si prosadil návštěvu Hard Rock Café, abych mohl do sbírky přidal další tričko. A potom už konečně vyrazili na Minute Maid Park. Místa jsme měli opravdu parádní. Přímo za pálkařem! Bylo vidět, že ta sedadla, kde jsme byli skutečně nejsou nejlevnější, protože kolem nás byli lidi, pro které bylo probrání obchodních záležitostí primárnější, než sledování výkonu hráčů v poli.

Konečně u moře – Galveston

IMG_0858

Avšak nejlepší výlet nás stále ještě čekal. Přestože je Houston přístavní město, měli jsme to k moři sakra daleko. Domluvili jsme si však celodenní trip do Galvestonu, což je pobřežní městečko přímo u Mexického zálivu a den, který jsme tam strávili byl opravdu nezapomenutelný. Dali jsme si výborný oběd v Bubba Gump Shrimps, prošli celé městečko a cestou domů jsme dali ještě zastávku na válečné lodi USS Texas, což pro mě byl skutečně velký zážitek.

iPhone jedině z Craigslistu

Zatoužil jsem po novém iPhonu a přítelkyně po tom mém starém. Jal jsem se tedy rešeršování místního Craigslistu. Nevím, kolik to trvalo dní, ale narazil jsem na nabídku, která se zdála být poměrně fér. Domluvil jsem si s týpkem rande a koupil za 300 dolarů od černocha na parkovišti prakticky novou pět esku, kterou používám dodnes bez nejmenších problémů. Přítelkyně později zdědila mou pětku a byli jsme oba happy jak dva grepy.

IMG_9032Různých malých výletů, zejména pak do obchoďáků jsme pořádali poměrně hodně, proto se nemůžu vůbec divit, že kufr, který byl cestou tam poloprázdný nyní překypoval množstvím oblečení zejména pak od Hollisteru, Abercrombie a TH, neboť oblečení těchto značek je v US oproti předraženému nakupování v ČR doslova za hubičku. Popravdě musím říct, že už se na další takové nákupy v Kanadě i v US docela těším až si zase budu moci po více jak roce zrealizovat své materialistické choutky 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s