11/21 Work and Travel 2014 (část druhá)

IMG_9377První dny mě ještě plavčíkování nečekalo, neboť bazény se podle amerických zvyklostí otevírají až na Memorial Day, což je 25. května. Ale to pak skutečně stojí za to. Zejména dětská natěšenost na tenhle den je enormní. Ze začátku, před ofiko otevíračkou jsem tedy brázdil vždycky s někým v trucku okolí celého Houstonu a připravovali bazény na sezonu, což obnášelo většinou „luxování“ dna, přípravy decku (prostor kolem bazénu), natírání zábradlí nebo fasování záchranářské výbavy na bazény.

IMG_8516Pak přišel 25. květen, čili den D. Počasí vypadalo od rána více, než pošmourně a tak jsem si říkal, že nelze očekávat nějaké davy. Opak byl pravdou. Ono i v dešti je v Texasu pořádné teplo a lidí přišlo požehnaně. Navíc jednotka místních dobrovolných hasičů připravila vedle bazénů velkou grill párty. Avšak déšť zhoustl a navíc přišla i bouřka, takže párty se skončila a z oslavy otevíračky bazénu zbyly oči pro dětský pláč.

Na bazénech v US platí, že v případě hustšího deště, kdy není vidět na dno, musí plavčík vyhnat všechny lidi z bazénu. Když zahřmí, klidně i v nekonečné dálce, má povinnost taktéž všechny lidi na půl hodiny poslat z vody pryč. Nedejbože, když se zahlédne blesk, to si pak všichni velevážení návštěvníci musí sbalit saky paky a opustit areál bazénu na tři čtvrtě hodiny. Přesně tahle pravidla plavčíci úplně milují a často je praktikují. Zažil jsem jako spolupracovníka jednoho lazy lifeguarda, kterému se prostě nechtělo na stand, odpískal hrom, který nebyl, poslal lidi z bazénu a šel si dát dvacet 😀

IMG_9109

Prvních čtrnáct dní jsem vlastně takřka bez ustání den za dnem trávil na různých bazénech. Byl tam i jeden, kde jsou sloužili čtyři gárdi naráz, z čehož byl pouze jeden na standu a tři měli volno. Takže to v praxi vypadalo tak, že ses hoďku opaloval „ve službě“ a pak hodinu a půl na lehátku. Všechno samozřejmě víc, než slušně zaplaceno. Tady není vůbec žádný prostor o tom spekulovat, že tohle je prostě dream job.

IMG_8868Zhruba tak nějak mi uteklo dva týdny a už jsem se moc těšil na příjezd přítelkyně. Koupil jsem jí puget, tričko, kšiltovku a sekt s jahodami, aby ten příjezd měla příjemnější a 6. června od ranních hodin byl na telefonu dychtiv jakýchkoliv informací, kde se právě nachází a od oběda pak nalepen u okna a vyčkával příjezd. Ty minuty a hodiny byly nekonečný. Pak někdy v pět odpoledne přijela i s kamarádkou a léto mohlo mohlo začít. Dali jsme si delikátní mexickou večeři, otevřeli sekt a šlo se do vířivky za barák. Zpětně musím říct, že jeden z nejšťastnějších večerů v mém životě.

Léto nás tří spočívalo převážně v práci na dvou bazénech, kde jsme se různě střídali. Jeden byl vzdálený asi sedm minut na kole přímo v našem sousedství a druhý tak třináct minut. Bylo to pokaždé úplně stejné. Přijet, připravit pro návštěvníky a pak se už jen celý den střídat na standu v předem domluvených intervalech.

IMG_9251Skvělý den jsme si naplánovali na moje narozeniny. Na tenhle den do smrti nezapomenu – v dobrém samozřejmě a považuju právě tenhle den, proto jak se vydařil, za asi nejhezčí v životě. Dopoledne jsme s přítelkyní vyrazili na cyklovýlet kolem Woodlands Lake a naplno jsme si to vychutnali. Zastavili jsme se v jedné luxusní nákupní čtvrti na obědo-večeři, půjčili dvojkajak a projeli se po jezeře a vše zakončili nákupem lístků na koncert Paramore a Fall Out Boy a následnou koupačkou se sektem a pojídáním ovoce v bazíku za barákem. Navíc jsem dostal od přítelkyně polotričko Manchester United – ta holka prostě věděla, čím mi udělat obrovskou radost 🙂

IMG_9475Na večer jsem měl ještě pozvané kamarády plavčíky, tak jsme si udělali takovou malou selanku v grilováním burgrů, posezením a pokecem, přesně tak jak si oslavu narozenin představuju – s blízkými lidmi, v nevelkém počtu, v poklidu a na úrovni, žádná megapárty plná opilých lidí, řevu a následné zbytečné kocoviny.


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s