Na lyžích jsem před příjezdem sem nestál takřka tři roky. Proto, když jsem poprvé vyjel lanovkou nahoru, cesta dolů nebyla z nejpříjemnějších. Čím dnů na svahu přibývalo, tím se i docela zlepšoval tak nějak ten můj skill 🙂 Ale i tak to občas připomínalo dobrý harakiri, zejména pak, když se to (ono samo 😀 ) prostě utrhlo a horko těžko jsem pak v tom fofru honil nějakej balanc, abych se nezabil a některý pasáže byly fakt hodně o hubu. 

Proto jsem využil možnosti pro zaměstnance a to přihlásit se na ski lesson zdarma. Když jsem si byl domluvit termín, slečna se ptá, jaký jsem tak level. Považuju se asi za průměrnýho lyžaře, žádnej zázrak, ale červenou (evropskou) sjedu. Měl jsem si vybrat od 1 – ten, co na tom ještě nestál a 5 – ten, kdo to fakt umí. Nechtěl jsem se přeceňovat a dávám zlatou střední cestu, tedy trojku.

IMG_4277

Dneska jsem ráno přišel na místo setkání. Těšil jsem se, že mě instruktor vezme pěkně na kopec a bude se mi snažit vštípit něco, jak bych mohl zlepšit ten můj „freestyle“. Avšak nastalo něco, co jsem nečekal. Vzal mě a ještě jednu dívči na kopec pro děti a máme prej plužit ze strany na stranu. Byl jsem tam jak za debila – skutečně! Naštěstí to netrvalo dlouho a vzal nás na větší kopec. Holku, která na tom stála asi fakt prvně učil plužit a mě dával různý balanční cvičení, což už byla docela zábava.

I když mně osobně to nic nedalo, mám aspoň poznatky, jak se učí lyžovat, což se bude jednou hodit na vlastních dětech třeba 🙂 Po téhle lesson jsem si musel dát dvakrát velký celý kopec, abych se zahřál, protože z tohohle omezenýho pohybu jsem měl tak leda omrzlý nohy a ruce 😀

K tomu mě napadá jeden paradox. Zrovna včera mi psala Verča z Dallasu, jak se tu nahoře máme. U nich dvacet stupňů doslova úplně největší léto 😀 takže v Čechách nemusíte smutnit, že Vánoce budou bez sněhu. Opět. Nejste v tom sami 🙂

Kup mi tygří mast!

Konečně mi taky přišla smska, že mám opravenou bundu, na které mi minulý týden, po ne zrovna příjemným pádu, odešel zip. Dal jsem Asiatce třicet dva doláčů, zaplakal a odešel 😀

Po cestě přes town mi volá Ondra. Prej kup mi něco jako Tiger Balm. Jako na co chceš tygří mast? 😀 Nějakej lyžař mě sestřelil na svahu a necejtím rameno. Pak ti to povím. Okay, koupím.

Zašel jsem do lékárny a nechávám si od lékárnice poradit, jaká z těch mastí by mu mohla pomoct. Všímám si jejího dialektu a zní mi podobně „rusky“ jako ten můj 😀 Tak se jí ptám: „Where are you from?“ Dostává se mi odpověď: „From Czech Republic.“ Jo, ok, tak to můžeme mluvit česky ne? To jste měl říct hned 😀 Tak si tak chvíli povídáme a na závěr mi říká, že mám kamarádovi vyřídit, ať si po použití tý masti masti nesahá…no leckams…že prej je to pak peklo 😀 Jasně, snad není blbej 😀

To nevymyslíš

Včera večer jsem od Robina Hooda – naší německé spolubydlící dostal celý balení mletýho hovězího (dělá na housekeepingu a furt tahá nějaký jídlo), tak jsem si řekl, že to dneska zpracuju do burgerů pro celý apartmán. Nakoupil jsem proto suroviny a vydávám se na shuttle zpátky do hor. Po cestě v buse potkávám kamaráda Honzu. Chvíli se bavíme a říkám, že jsem koupil Ondrovi tygří mast, protože ho prej nějakej lyžař sundal na svahu. Honza se tak zamyslí a říká: „No, to jsem byl já…“ Aha, tak to je dobrá haluz.

V celém areálu jezdí, já nevím, třeba tisíc lyžařů, jasně, občas k nějakým srážkám dojde a musí zasahovat i ski patrol nebo vrtulník, ale aby se srazili dva kamarádi – to prostě nevymyslíš! Popisoval mi to docela zevrubně a myslím, že to musel být dobrej demoliční crash.

Šílenej Japík

Ten Japík, co řídil shutlle z townu zpátky do hor je hotovej šílenec. Naproti jede jedno auto za druhým, cesta není příliš široká a hlavně je takřka jedno velký ledový kluziště. Kolem jsou nepatrný svodidla a nekonečné srázy dolů. A on jede skoro kilem. Furt mu to ustřeluje a podkluzuje a navíc má celou dobu na uších sluchátka. Prostě hovado! Jestli se chce zabít, tak ať to udělá sám někde v noci a po tmě a nebere s sebou dalších x nevinnejch 😀

IMG_4237

Když jsem přijížděl, vzpomněl jsem si, že bych se ještě mohl zastavit v officu a vyzvednout si výhru za fotku týdne. Dostal jsem obálku, ve které je prý poukaz voucher na cokoliv v Panoramně v nějaké hodnotě. Byl to deseti dolarový poukaz. Katy mi v office říká, že to je na dvě piva, tak říkám, že v baru tak leda na jedno 😀 Ale jo, aspoň si koupím pořádnou kuklu na lyžování o deset doláčů levnějš 😀

Budou burgery, děvčata!

IMG_4348

Přišel jsem na apartmán a říkám Ondrovi: „Tě sestřelil Honza, viď?“ „Jak to víš?“ Psali to na Novinkách 😀

Po chvíli jsem začal chystat maso na burgery. Pěkně jsem hand-made rozdělal tu kejdu z mletýho, hořčice, kečupu, cibule, koření, soli a pepře a udělal placky. Jen worcestershire nemám. Ondra ještě připravil steakový brambory a mohli jsme se do toho zvesela pustit.

IMG_4359

Pro holky jsme byli v tu chvíli za hvězdy. Ony si tu nějak extra nevyvařujou, a teď navíc viděli jediný dva kluky, jak okupujou celou kuchyni a chystají pochoutku pro všechny. Dokonce si nás u toho fotily 😀 Dílo se podařilo a jak si všichni mlaskali.

IMG_4346

Měl jsem velký oči a ty burgery jsem tam natlačil dva a v tuhle chvíli, když to píšu, jsem skutečně nacpanej, jak taška do Chorvatska!

Zdravím ze zamrzlé Kanady 🙂

1 komentář: „Ski lesson level „Radši se uč sám“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s