Santa Claus? Ježíšek je lepší!

santaVždycky jsem to tak měl a vždycky to tak mít budu. Teda až na letošní Vánoce. Letos poprvé uznávám Santu, protože prostředí mě k tomu přimělo, ale Ježíšek je i tak pořád No.1

Ostatně to tak mám i se všemi dalšími nečeskými svátky a zvyky. Jako svátek lásky je první květen a pusa pod třešní, nikoliv 14.únor. Květina se holce může přinést kdykoliv přeci. V listopadu je vhodnější jít na hřbitov zavzpomínat na zesnulé, než vymejšlet nějaký strašidelný masky a chodit na halloweenský párty. Letos jsem však tady a poprvé jsem viděl Grinche a poprvé jsem se fotil se Santou 😀 ale jak říkám, sem to patří, nikoliv do Čech, tam máme s Čerty nejsou žerty, Pelíšky a hlavně Ježíška!

K Vánocům jsem jako dítě přistupoval tak, že dostanu hodnotnější dárek, než na narozeniny. Nebo dokonce víc dárků. Babičky, tety, prostě tři dny neskutečnýho materialismu 😀 Ať hodí kamenem ten, kdo to tak neměl.

V pozdějším věku jsem bral Vánoce jako dny, kdy se nemusí do školy a kdy budu mít čas konečně dohrát nějakou hru na počítači. Na ty dny, kdy budu sedět u počítače sedm hodin v kuse jsem se fakt skutečně těšil. Ať hodí kamenem ten, kdo to tak neměl. Když se na to dneska podívám, neumím si představit, že tak drahocený volno jsem probendil u počítače.

V době pracovní jsem pak byl rád, že si člověk odpočne od práce, zajde s kámošema na pivo, nadlábne se cukroví a bude mít po dlouhý době pořádnou domácí večeři 😀

Dneska jsem v místě daleko od toho všeho, na druhým konci světa. Nejsou tu ani kamarádi, ani volno z práce, neboť mě od 24. prosince do 3. ledna budu v kuse vydělávat. Není tu ani český cukroví, ani žádný blízký člověk, natož rodina. Jsme tu sice parta strašně v pohodě lidí z celýho světa, ale známe se jen tři týdny, takže nelze zatím říct, že bychom byli přátele.

Ne, tohle není stěžování si. Tohle je uvědomění si toho, co pro mě Vánoce ve skutečnosti znamenají. Ty pravé české Vánoce! A nemusí být ani na sněhu. My tu máme sněhu, až běda, volně je ho skoro metr a půl a na svazích metry dokonce dva, ale furt to Vánoce nedělá.

Na druhou stranu jsou právě tyhle Vánoční svátky, kdy mi konečně došlo, že potřebuju mít vedle sebe blízkého člověka a rodinu, mít to cukroví od mámy a babičky a zajít s přáteli, těmi starými dobrými, na pivo. Nepotřebuju žádný dárky, natož hodnotný, o tom ty Vánoce nejsou.

Od letoška si budu navždycky vážit Vánoc v tom pravém slova smyslu.

Zkuste se nad tím taky zamyslet, že najít pod stromečkem peněženku od Gucciho, novej iPhone nebo Mac či hodinky od Lacoste neznamenají hodnotu Vánoc.

Přeji všem, aby Vánoce prožili spolu s těmi, které máte rádi, na kterých vám záleží a s těmi, kteří mají rádi vás. Nadlábněte se cukroví, hoďte nohy nahoru a načerpejte síly do dalších náročných dnů a buďte na sebe hodní, což samozřejmě platí nejen o Vánocích!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s