Je 11:40 PM a právě jsem přišel z práce. Máme po Vánocích, tak jsem tu, abych s vámi podělil o nějaké ty vzpomínky na několik posledních dní 🙂 Vánoční svátky utekly, aniž bych poznal, že vůbec nějaký Vánoce byly. 

IMG_4456To, co mi/nám tady trošku připomínalo Vánoce bylo pečení cukroví, které sice bylo provedeno s německou precizností (hlavní iniciativy se totiž chopila Němka Josie), ale výsledek byl..no, jak to říct, kostrbatý. Tvary nic moc, ale chuť skvělá. Žaludku je stejně úplně šumák, jestli jíš něco ve tvaru rybičky nebo stromečku 😀 Hlavně jsme u toho poslouchali mrtě amerických vánočních songů a slaďáren, jako tu vánoční od Mariah Carey, Rockin Around the Christmas Tree nebo Let it Snow od Sinatry, takže to fakt stálo za to! 😀

Ve čtvrtek jsem taky říkal Ondrovi: „Ty vole, to už jsme tady tři týdny?“ Vůbec nepobírám, jak ten čas dokáže utíkat. Co utíkat. Doslova letět. A navíc takovým tempem! Popravdě docela ztrácím pojem o tom, jaká je den. Spíš si dny rozděluju na ty, kdy musím do práce a na ty, kdy budu moct jít i odpoledne lyžovat. Tady se na nějaký víkendy a všední dny prostě nehraje.

IMG_4534
Fotka od týpka z týmu snowmakerů

Stačí málo a letíš

Zjistil jsem, že se tu fakt s nikým nepářou. Ani trošku! Stačí nepatrná záminka a člověk letí! Fakt tu platí to pravidlo, že za bránou čeká dalších třicet zájemců o tvoje místo, protože ty fakt čekají a ti vyhození jsou rázem nahrazeni. Takže kamarád, přišel párkrát později z polední pauzy a jen se letmo zmínil, že nechce pracovat s holkama, letěl. Další týpek přišel, když přišel do práce, byl podroben testu na alkohol a to nepatrné množství alkoholu, co v sobě měl, ho stálo místo. Oba letěli na minutu! Vystěhuj se do 24 hodin, jdi si kam a jak chceš a už tě nechceme vidět! Navíc takhle pěkně na Vánoce. Fakt žádná prdel tady. Buďme proto rádi za tu všeobecnou českou benevolenci ze strany zaměstnavatelů, protože ač se to možná nezdá, tohle je ten skutečný kapitalismus v praxi.

Jinak moje vánoční dny probíhaly většinou stylem: postel, lyžování, nějaký to jídlo a práce. Objevil jsem totiž novou cestu, jak se snadno dostat na sjezdovky. Už v baráku nazuju lyžáky a jako Robocop si to štráduju s lyžema na ramenou kousek lesem, až se objevím u spodní stanice jedné pomy díky, které se dostanu kousek výš a odtud pak už jen sjedu do hlavního areálu.

IMG_4473
Caesar Cocktail is ready to go! 🙂

V práci pak střídavě pohodička s občasnými brutálními nárazy! To je tak, když za jeden večer…co za jeden večer, za hoďku a půl uděláte dobrých padesát koktejlů. Ok, z nichž teda asi třicet Caesarů, který už umím i poslepu, ale i tak je to makačka. K tomu jdou samozřejmě objednávky na víno, pops (pepsi, 7UP, Ginger Ale, etc), pivo a horký drinky. Takže mi to tam vyjíždí a já lítám od čerta k ďáblu, abych to tak nějak stíhal. Pak mě ještě přijde povzbudit Monica a říká: „Na oslavě Novýho roku to bude tak šestkrát víc busy“ 😀 Ale aspoň se ten čas v práci řítí kupředu neúprosnou rychlostí. Než se rozkoukám je 10PM a netuším, jak se to mohlo stát 😀

IMG_4468Taky už mám konečně malinkatej medvědí příběh. Nechal jsem takhle pytel s odpadky venku za dveřmi, že až půjdu domů, tak ho vyhodím do kontejneru, protože jít jen v košili ven do těch mínus dvaceti není nic moc příjemnýho. Samozřejmě, že jsem tam ten pytel zapomněl. Přijdu druhý den, pytel na maděru a odpadky úúúúplně všude. Nějak jsem to poklidil a Monica mi pak v klidu říká. Jojo, byli se tu na podívat medvědi. Důkaz byl opodál. Ve sněhu obrovský stopy. Takže ty potvory všechny nespí a navíc se nám procházejí kolem hospody. Dneska jsem to šel rovnou vyhodit a nebyl to zrovna příjemný pocit jít kamsi do tmy, do míst, kde se před chvílí procházel grizzly a nebo je třeba jen za rohem či o dva metry dál. To prostě nevíš 😀

Bon Fire!

IMG_4481

Náš první svátek Vánoční je tady vlastně jejich hlavní vánoční den. Takže u naších staff housů byl opět přichystán oheň, čili akce zvaná Bon Fire. Ona je to vlastně taková zajímavá sešlost, kdy asi padesát lidí z celýho světa stojí v mínus dvaceti kolem velký vatry, popíjejí pivko a kecají. Vedle stojí auto s reprákama, ze kterých se line různá hudba. Včera to byl nějakej drum n base 😀

IMG_4485Jsem v kroužku Anglánů – to jsem si zase vybral partu, protože ten jejich dialekt chytat je něco neuvěřitelnýho, až po nějaký době mi jeden říká: „Hele je tu ještě jeden Čech, nějakej Thomas a je támhle.“ Tak jdu k němu a následující dobrou hoďku diskutujeme – v češtině..jaká to úleva, nechat taky mozek odpočívat a nezatěžovat jej přemýšlením nad angličtinou, navíc ve stavu „ne zrovna střízlivý“ 😀 Tak jsme tam s Tomášem zůstali jako poslední a ve dvě v noci celou akci uzavřeli.

Pozvánka

Rád bych se jen na závěr zmínil, že kdokoliv, kdo tenhle blog čte, tu u nás má dveře otevřený. To znamená, že je možný sem přijet a dva lidi se k nám do apartmánu úplně v klidu vejdou a ušetří tak několik stovek dolarů za ubytko na hotelech tady v areálu. Není tu fakt vůbec levno. Zažijete zimu v tom pravým smyslu, tedy že je tu fakt kosa a dva metry sněhu, obrovský areál šest minut chůze a několik barů a restaurací s tím nejlepším masem na světě!

IMG_4437
Takový typický obrázek při pochůzce vesnicí 

A hlavně všude strašně fajn lidi, který se dávají hned do řeči, takže na procvičení angličtiny totál to nejlepší, protože to může být jak Australan, tak Kanaďan, tak Němec, tak kdokoliv jinej a všichni umí plynule anglicky!

Kdo z vás jste už byl na dovolený a lyžovat v kanadských horách? 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s