Nestíhám, nesvačím, nestihnu to, nestačím…anebo od pondělka do pátka to byla jedna velká jízda. Ani ne tak, že by se někde kalilo nebo tak něco. Popravdě jsem od pondělka neměl ani decku piva, což si uvědomuju vlastně až teď 😀 Tahle jízda spočívala v tom, že jsem se vůůůůbec nezastavil, co se práce týče!

Celá moje anabáze cesty do Calgary stála zejména na tom, že od pondělka začínal kurz dealera pokeru v casinu. Shodou okolností jsem se v sobotu večer dozvěděl ještě o jedné práci, kterou na Facebooku nabízel týpek, který už tu nějakou dobu žije a funguje. Domluvili jsme se, že mu mám zavolat, jakmile do Calgary přicestuju. Hned v pondělí dopo jsem tedy vytočil jeho číslo a krátce jsme si o téhle práci popovídali.

V průběhu hovoru mi bylo sděleno, že pokud mám o tu práci zájem, bylo fajn jít makat už další den. Ok, beru to! Dostal jsem tip, kde si koupit pracovní oblečení a hned jsem tam vyrazil. Pěkná projížďka místní vlako-tramvají do skutečně monstrózního obchodu s hadrama velkýho skoro jak fotbalový hřiště.

IMG_5318 (1)
Domek, ve kterém jsem nalezl u Štěpána a Michala útočiště na nezbytně dlouhou dobu :))

Jelikož jsem neměl zrovna dvakrát moc času, neboť od čtyř mi začínal kurz v casinu, proběhl jsem to, nabral nějaký levný džíny, fleecovou mikinu a dvě obyč trička, šel to kabinky v tom fofru vyzkoušet a za necelých patnáct minut v krámu jsem měl hotovo. Když jsem si sčítal ceny na cedulkách každého kusu oblečení, vycházela mi asi dvacka za všechno, tak si říkám, jak výhodně jsem to nenakoupil.

Když jsem však u pokladny musel zaplatit pouze přesnou půlku, dost jsem čuměl. Takže džíny, mikina a dvě trička za 10,46CAD, což je asi dvě stovky CZK. Dneska, po několika dnech musím uznat, že to oblečení je skutečně kvalitní. Pevný džíny a hoooodně hřejivá mikina.

FullSizeRender (30)Ve čtyři už jsme měli sraz na pokeru. Sešlo se nás tam osm a hned jsme začali docela zostra. Dvě holky..teda spíš jedna holka a jedna paní v nejlepších letech, neměli o pokeru ani tucha, takže jejich skálopevný oznámení, že three of kind beats flush nebo že full house je nejvyšší možná kombinace našeho „kouče“ docela zaskočilo 😀

Pobyli jsme tam pěkný tři hodinky a i přestože jsem se zkraje docela obával, že se nebudu chytat, co se týče rychlosti vysvětlování (ne tak pravidel, které umím dobře), ale spíš té angličtiny, musím říct, že moje predikce se záhy rozplynula, neboť jsem se skvěle chytal ve všem od první do poslední minuty, aniž bych se musel extra soustředit, až jsem byl sám hooodně překvapenej.

Casino stojí asi sedm minut chůze od mýho dočasnýho útočiště. Hned za ním, asi v pěti minutový vzdálenosti, stojí Scotiabank Seddledome, čili domácí aréna místních Flames. Věděl jsem, že v půl osmý začíná zápas se San Jose Sharks. Kolem čtvrt si říkám, že bych to ještě mohl v klidu stihnout. Vyběhl jsem z casina a spolu s davem tisíců lidí se vydal směrem ke stadionu. Na pokladně koupil nejlevnější lístek za 39 dolarů a šel hledat vchod 😀 Jen, co jsem vešel dovnitř začali hymny USA a Kanady. Na americkou docela ticho, ale na kanadskou pěl skoro celý stadion a to vám byla fakt pecka.

IMG_5369

Samozřejmě, že jsem si sedl na místo, kde stojí lístek násobně vyšší cenu, ale když tam nikdo nebyl a nikdo to nekontroloval, proč bych se díval dalekohledem od stropu? 😉 Když jsem před těmi pěti nebo šesti týdny byl na NHL poprvý, byl to neskutečný zážitek a vychutnával jsem si to jako něco naprosto neopakovatelnýho.

FullSizeRender (31)

Teďka, když jsem na hokej zaběhl jen tak mimoděk z práce, kde jsem se rozhodl z minuty na minutu a mohl si tam v pohodě dojít pěšky, bral jsem to, jako kdybych šel na ligovej zápas Viktorky Plzeň třeba proti Jihlavě 😀 Prostě takový zvláštní…Nutno však podotknout, že jsem si ten zápas skvěle užil a i přestože naši (Flames) padli 4:5, viděl jsem devět gólů, což není úplně málo.

IMG_5420Hned jsem pádil spát, protože na druhý den mě čekala brzká ranní vstávačka do práce. Co mě čeká jsem věděl jen obrysově. Věděl jsem, že budu montovat v mrakodrapu rolety a žaluzie. Se vším tím vercajkem jsem si to vyšláp pěkně po svých do šestnáctýho patra, což je tak v půlce celé stavby, Libor, což je ten týpek, který mi tu práci „nahajroval“, mi ukázal co a jak a tady máš vrtačku, aku šroubovák, hmoždinky, vruty a takový kovový destičky a ať to odsejpá! 😀

Musím pokorně uznat, že start nebyl ideální, ale žádnej učenej z nebe nespad, prachu jsem byl najezenej na tři dny dopředu a i přes ochranný brejle jsem měl plný oči bordelu. No jo, nějak se ty peníze musí vydělat. Ale na druhou stranu je to prostě poctivá práce, je vidět výsledek a není to vůbec špatně ohodnocený. V porovnání s tím, co jsem měl v Pano to nedá absolutně smysl srovnávat.

Po obědě jsem se dostal domů, dal si sprchu, jelikož nebyl čas, sehnal jsem na ulici něco k snědku a vydal se zase do casina na kurz. No a přesně takhle to šlo celý týden. Brzká vstávačka, práce cca do jedný, sprcha, obstarání si potravy, šup na kurz, po osmý večer zpátky, nějaká večeře a pomalu spát. Teďka je pátek večer a musím říct, že mám toho docela dost a to navíc jdu zítra (v sobotu) zase pracovat a odpo pak na největší Česko-Slovenskou párty lidí, kteří žijí v Calgary – z toho bude samozřejmě samostatnej článek!

IMG_5385

Ještě ale zpátky do pracovního týdne. Ve středu tu hrála Florida Panthers s Jardou Jágrem. Od odpoledne jsem tak nějak tušil, že kvůli školení pokeru se tam nedostanu a trochu mě to mrzelo, nicméně ve čtvrt na osm jsem vedoucímu oznámil, že se omlouvám a že musím jít. Žádný zbytečný otázky jako proč a kam, kývnul a já šel. Zase na hokej! 😀

IMG_5375

FullSizeRender (33)

Věděl jsem, že tam bude asi milion Čechů, který božskýho Jardu prostě musí vidět na vlastní oči. Tři minuty před začátkem jsem si koupil znovu ten nejlevnější lístek. Jelikož Florida tady nezajímá tolik jako jiný týmy, bylo všude poměrně dost míst, čili mi nic nebránilo sednout si na drahý místo s krásným výhledem 🙂

IMG_5511

IMG_5503

Na tenhle zápas si navíc udělali výlet i kluci z Panoramy, takže se třemi z nich jsem se o pauze spojil, no a zbylé dvě třetiny jsem pak dokoukali společně. Z těch tři zápasů NHL, na kterých jsem byl měl tenhle určitě nejlepší atmosféru a bylo to dáno jedním jediným faktorem. Flames hráli jednoduše skvěle a nedali Floridě ani čuchnout a výsledek 4:0 po první třetině byl toho jasným důkazem! Navíc hattrick dal mladíček Bennet a kluziště zasypalo několik desítek kšiltovek.

IMG_5505

Na hokeji jsem byl už mockrát, ale nikdy jsem se nesoustředil na jednoho hráče. Tady, jakmile na led vlez Jarda #68 sledoval jsem prakticky jen jeho a když zase zalezl na střídačku, mohl jsem se zase dívat na hokej jako na celek 😀 Flames nakonec Floridu vypráskali 6:0 a hlasatel si to náramně užíval: „Flaaaaaaaames six…Florida……nothing!“ 😀 K tomu hráli Johny Cashe Ring of Fire a nálada byla prostě skvělá! 🙂 NHL a hokej obecně je tu fakt náboženství! Těším se na další zápas!

2 komentáře: „3/3 Práce, kurz a na NHL dvakrát týdně

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s