Dneska jen stručně. Doufám teda, že se zase neurvu a nepopíšu tady stohy imaginárního papíru. Jsem prostě takovej narativní typ a nějak si nemůžu pomoct 😀

Od toho víceméně spontánního nedělního výletu na jezera se toho událo docela dost a vlastně celkově nic. Dodělali jsme úkol na stavbě. A co? To nikoho nezajímá. Já vím 😀 Takže jsme dobrousili beton, opět celý zaprášený a spocený, ale hlavně je to hotový.

Ještě o víkendu jsem si říkal, že moje další větší útrata/investice bude Macbook Pro, kterej jsem  si nějakej ten den před tím vyhlíd. Pak jsem se ale jen tak spontánně rozhodnul, že dám přednost koupi auta. Jen tak v neděli po tom, co jsem se služebním vrátil z hor jsem si to prostě řekl.

Projel jsem internet, něco našel, rozeslal mejly a děj se vůle boží. Vím, že jsem chtěl minivan, aby se daly odstranit sedačky, dát tam matrace, potažmo stlouct konstrukce na postel.

 Ráno v práci a o pauze mi pak chodili různé odpovědi. Z toho všeho mi pak vyšel jeden inzerát jako ideální. Zavolal jsem týpkovi, domluvil si odpoledne zkušební jízdu, očekoval laicky auto a řekl, že se do večera ozvu. Tak jsem se tedy ozval a řekl, že ho beru. Vybral peníze, počkal až mi ho sem týpek přiveze přímo před barák, podepsali jsme předávací papíry, zaplatil jsem to na dřevo a bylo.

Další den ráno cesta do práce stařičkým Volvem z roku 86, protože Medvěda si vzali kluci na jinou stavbu bůhvíkam do hor. Volvo už po cestě na stavbu naznačovalo, že mele z posledního. Plyn vynechával, brzdy jsou už jen železo na železo, musí se topit, jinak se přehřívá motor a tak dále 😀

A pak se to stalo. Naštěstí tam, kde mohlo. Prostě to kleklo. Z dálnice jsem jakš takš na volnoběh dojel na parkoviště, kde vyzvedávám kolegu Maťu. Ten na mě čeká, kouká, kdy přijedu, ale já nejedu 😀 Auto nejede. Setrvačností to prostě někam dojelo a dál ani ťuk.

IMG_1893 (2)

Jali jsme se proto k tlačení. Krám těžkej švédskej prehistorickej! Inu, odtlačili jsme ho tak 300 metrů až někam dozadu na parkoviště a nechali svýmu osudu. A ejhle, znenadání jsme měli den volno 😀

Jelikož jsem počítal, že po práci si začnu nějak zařizovat přihlášení a pojištění toho novýho auta, tak jsem měl s sebou všechny potřebný dokumenty. Sednul jsem proto na zdejší vlako-tramvajo-metro a vydal se do downtownu hledat pojišťovnu, která mi to pojistí.

Jen pro přiblížení. Byrokracie spjatá s „legalizací“ auta je tu úplně easy! Koupíš od někoho na ulici, peníze na ruku, úplně jednoduchej papír formátu A4, kde se napíšou nějaký základní údaje, pak si zajdeš na pojišťovnu, kde si koupíš pojistku na to auto a pak s tím kupním papírem a pojistkou zajdeš na „Registry Office“, kde dostaneš spzetku. A auto je ready to go ještě ten den.

Ale sežeň pojišťovnu. Ono by to nebylo těžký, ale já fakt nechtěl platit balík, takže AMA neprošla. Naštěstí tam byla taaaak strašně příjemná postarší paní (bez ironie), která mi doporučila nějakou jinou office, kde to zařizujou. Nějaký tři čtyři kilometry pěšky. Muzika do uší a šel jsem. Tam další hrozně vstřícná dáma, ale pojistka jen asi o 15 dolarů měsíčně levnější. Tak jako vůbec. S tím se nehodlám smířit.

FullSizeRender
Pauzieren Starbucksieren 😀

Sednul jsem si do Starbucksu na kafe a napadlo mě vygooglit si nejbližšího brokera. Něco jsem našel a tam se vydal. Hrozně fajn Asiat mi udělal pojistku jen o malinko dražší, než bylo moje očekávání, ale musím říct, že udělal maximum, takže v pohodě.

Taky se na mě při pohledu na českej řidičák a ten mezinárodní předpotopní formulář, který si říká „mezinárodní řidičský průkaz“, ptá kdy budu mít ten místní, Albertskej. Musel jsem zalhat, co se dalo dělat a tak mu říkám, že už brzo, že nebyl čas a takový ty kecy v kleci 😀 A pak jak z filmu. Dlouhej a sakra zvídavej pohled na Aleše, do řidičáku, na papíry a pak jako že teda jo. Takovou herečku fakt dělat nemusel a mohl mi to dát rovnou. Byl jsem ale vzorně připraven, papíry z banky v pořádku, všechno platný, tak nebyl nějak závažnej problém.

Vydal jsem se tedy na registry office. Tam další Asiatka úplně strojově odebrala všechny dokumenty, jež jsem jí podstrčil, zaregistrovala mě do nějakýho systému a hle, Alouš dostal spzetku na auto.

2

Nutno podotknout, že tohle, co jsem tu teď stručně popsal trvalo čtyři a půl hodiny 😀

Doma jsem to hned na to auto našrouboval a bylo!

Od tohoto týdne jsem hrdým řidičem minivanu Mazda MPV s šestiválcovým motorem (V6) a obsahem 3.0 litru. A fakt to má tah! 🙂

3

No a teď to zásadní 🙂

Jak už jsem napsal, v práci máme aktuální fázi hotovou a další není připravena. S přípravou se začne nejdřív příští středu. Jako to mám mít tejden volno?? Jasný, v pátek je Canada Day, kdy tenhle stát slaví 149 let od svýho vzniku, tedy státní svátek a nikdo nedělá, víkend jakbysmet. Ale pondělí a úterý? Co budu dělat?

Řešení bylo nasnadě. Rozhodl jsem se prakticky z minuty na minutu na výlet. Původně jsem chtěl jen tak na tři čtyři dny do hor, Jasper, Banff, Kannanaskis, různý jezera, hory, národní parky, ale záhy jsem tuhle ideu přehodnotil pro mnohem atraktivnější plán.

Nabídl jsem možnost vyrazit se mnou i Pinďovi, ale ten má nějaký plány v Edmontonu, takže vyrazím na několik dní prakticky neznámo kam úplně sám. Tisíce kilometrů! Jen ať to auto vydrží 😀

Pojedu si sólovej road trip do Vancouveru. Co do Vancouveru? Do Seattlu pojedu! ESTU, tedy vízum do USA mám, takže nebude problém si tam zajet. Já vím, je to 1300km odsud, ale i na to jsem myslel. Po cestě je spousta krásných míst k vidění, tak z toho auta vymontoval dvě řady sedaček, uskladnil je na baráku, prdnul tam matraci, koupil si takovou tu chladící bednu (cooler), dva pytle ledu (je tu fakt hic), spoustu všemožných plechovek s pitím, sbalím si ještě baťůžek s hadrama a jeduuuu.

Už tak za hoďku od publikování tohohle článku. Teďka je přesně 6:20pm, takže ještě za světla bych měl být v Banffu, kde si večer skočím někam na pivo a na pokec, přespím v autě a za svítání pojedu směr Kelowna, což je město a oblast, která svým podnebím připomíná Californii. Jsou tam všude vinice a hlavně jezero Okanagan Lake je prý nejlepší na koupání v celý Kanadě, takže zítra touhle dobou tam budu na pláži vyvalenej jak vorvaň 😀

Sledujte proto facebook „Ales In Canada“, protože během následujícího týdne (jo, to jsem vám neřekl, že si to protáhnu 😀 ) hodlám tuhle stránku zaspamovat velkým kvantem fotek! 😀

Tak mi držte palce, ať to dopadne všechno dobře 🙂

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s