30.6.2016 a 1.7.2016

To je zase titulek co? Nebojte v průběhu vysvětlím 🙂 Další den na cestách, další noc v autě a nebyla ledajaká. Po tom, co jsem ve spěchu v lobby hotelu dopsal a postnul předchozí článek, vydal jsem se od vinic zpět do centra Kelowny, abych okusil tamní večerní život. 

Konečně si mě léto našlo. Miluju ty teplý, až skoro horký letní večery, kdy je možný se procházet venku v jedenáct večer po chodníku, který je z celýho dne ještě pořád rozpálenej, takže nemálo korzistů jde jen tak bosky. Prostě tak, jak to známe všichni z jakýhokoliv letoviska podél Středozemního moře, jen s tím rozdílem, že tady je to obrovský jezero a všude kolem hory.

Ve čtvrtek 30.6. bylo den před kanadským státním svátkem, takže na ulicích bylo víc, než živo. Ta noční procházka přístavem byla dokonalost sama. Jen to prostě chybělo někoho k sobě, koho bych mohl vzít za ruku a tu pohodu prožívat společně :/.

Restaurace byly plný, po railech jezdili kluci na boardech, v parku se válí lidí, jiní hrajou na nespočet pián rozmístěných na promenádě podél jezera.. Na první pohled lze konstatovat, že tohle město v posledních letech postihla fakt obrovská vlna gentrifikace, takže není nouze o budovy všech možných a nemožných tvarů, hodně skla, leštěný oceli, pohledových cihel a zeleně, která je součástí těchto budov.

Gentrifikace na ntou

Ne nadarmo je oficiálně potvrzeno, že právě v Kelowně jsou druhý nejvyšší ceny nemovitostí v celý Kanadě. Tohle město jde prostě nahoru a já se nedivím. Mít tady dobrou práci, aby to člověk utáhl, je to skutečně život snů.

IMG_2480

Pochůzku po pobřeží jsem zakončil na Main Street na terásce jednoho pubu, kde hrála docela příjemná živá hudba. Dal jsem si pivo a prostě tak chilloval. Abych ten den stylově zakončil a zároveň stejně fajnově načnul den další rozhodl jsem se zaparkovat auto do stínů stromů, takhle trochu bokem na kraj pláže, že se tu za svítání probudím, vlezu do vody a bude mi hej.

IMG_2422

Plán se vyvíjel slušně. Po půlnoci jsem pěkně v klidu a míru usnul s parádní vyhlídkou na další den. Neuběhlo dlouho, možná jen patnáct minut a ze sna mě budí nějaký bušení. Mžourám, co to může být a hle baterka svítí přímo do auta. Neochotně otevírám dveře a tam policajt, že tady jako fakt takhle nocovat nemůžu. No, copa s ním. Tyhle složky neukecáte, jako ty v Čechách.

Poslal mě kamsi k Walmartu na parkoviště. Tak jsem tam za pár minut dorazil a tam světlo jak ve dne. Tak tady rozhodně spát nebudu, řekl jsem si. Hledal jsem proto v nejbližším okolí nějaký temnější útočiště, až jsem našel takovou zapadlou uličku za nějakým autoservisem.

Už v půl šestý ráno, kdy mě probudili ostrý sluneční paprsky, už kolem auta brousil nějakej sekuriťák, takže jsem se probral akorát včas a říkám mu, že to akorát balím a vyrazil jsem k pláži. Dal jsem si takhle někdy v šest ráno asi tříkilometrový běh skrz přístav a podél jezera.

wdsdf

Neskutečná nádhera, ještě před tím, než začne být hic. Je s podivem, že už touhle dobou jsem potkával další běžce, inlinisty, lidi v parku cvičící jógu a další pouliční pianisty.

IMG_2473

Musím říct, že mě  Kelowna fakt dostala. Město není velký ani malý. Jsou tu straaaašně v pohodě lidi, dokonalý podnebí i lokalita, co víc si přát, prostě kanadská Kalifornie, ze který jsem tedy udělal Kelowfornii.

Hope

Už bylo ale načase se sebrat a vyrazit na svou další pouť. Přede mnou byla docela dlouhá štreka do Vancouveru. Takže na benzíně vedle plný nádrže bylo potřeba vylejt rozpuštěný led z cooleru a nahradit ho novým ledem a mohlo se jet dál.

IMG_2516

Narozdíl od půl denní štreky z Banffu do Kelowny se okolí mojí další cesty nevyznačuje ničím zvláštním, takže není potřeba stavět, až na jednu výjimku. Od kamaráda jsem věděl, že těsně před Vancouverem, tak 150km od něj je kousek od dálnice městěčko Hope, ve kterým se před 34 lety natáčel kultovní Rambo se Slyem. Tohle legendární béčko z kraje osmdesátek určilo směr akčních filmů na další dekádu, proto jsem se tam musel prostě zastavit, abych vstřebal něco z odkazu tohohle filmu v jeho domácím prostředí.

IMG_2548

A co tu vlastně od tý doby zůstalo, když ve filmu všechno vybouchlo? 😀 Ráz města se docela dost změnil, ale pořád je to poznat, že je to to creepy podhorský městečko, kam John kdysi přijel. Od místních jsem se dozvěděl, že ten legendární most z konce filmu v roce 2011 strhli a je nahrazen novým, ale naštěstí hned vedle je vedle cesty uložený nápis, pod kterým Sly přichází do města.

FullSizeRender

Samozřejmě další lokality jsou i v horách, nicméně už jsem se viděl ve Vanu, cíli mojí cesty a proto nebyl čas na blbosti. Ale s Pinďou se sem hodláme za několik týdnů vrátit, tak třeba provedeme podrobnější lokalizaci 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s