Přesně, jak jsem slíbil v předchozím textu, začneme tím nejkouzelnějším místem, které jsem zatím na Zanzi mohl poznat. Hned ráno po probuzení a brzké snídani nás všechny čekal transport právě do Tulie, do resortu, který vybudovali dva Češi. Ale o tom až za chvilku.

Nejprve je nutné říct, že už po takové chvilce některé z nás přepadly střevní problémy. Byl jsem taky mezi nimi. Holt naše evropský bříška nejsou na africkou potravu stavěný 😀 Lupnul jsem endiaron jen abych mohl ten den nějak fungovat a jelo se. Rozhodl jsem se ale, že to s těma práškama nebudu přehánět a nechám organismus na zdejší stravu zvyknout přirozenou cestou a holt to případně nějak přetrpím. No co, mám tu když tak i antibiotika a diagnózu si holt nějak určím 😀

Už samotnej příjezd k Tulii je spektakulární. Podél cesty stojí ve špalíru místňáci u plechových sudů a bubnují. Pak se otevře brána a jako, když vjíždíš do Jurskýho parku. Jo, elektrická brána tu na ostrově rozhodně není standartem a málokdo ji. To jen tak na okraj. U recepce nás vítá manžer Lukáš.

IMG_8645

Vede nás k baru, kde je vyhlídka na oceán. Když tak sorry, předem se omlouvám, ale tohle není žádná reklama nebo tak něco, navíc copa bych z toho měl, ale to místo na mě, a nejen na mě, udělalo takovej dojem, navíc když můžu srovnávat se řadou dalších luxusních resortů, že prostě nějaká onanie je tu prostě na místě 😀 😀

IMG_8638

Ono nejde ani o to místo, jak vypadá na pohled, ale co všechno za tím je a hlavně kolik je tu koncentrováno detailů, které dělají vyloženě dokonalý celek. Ne nadarmo tenhle resort dostal na konci roku 2017 významné ocenění. Citace ze světového hotelového průvodce: „There’s no wonder why The World Luxury Hotel Awards 2017 announced Tulia as the best Luxury Beach Resort, Luxury Honeymoon Resort and Luxury Romantic Beach Resort on Zanzibar.“ Zdroj

Resort se skládá ze 16ti  dvoulůžkových vilek různě rozesetých v dostatečných vzdálenostech od sebe, takže soukromí je maximální. Asi polovina jich má přitom výhled přímo na oceán neboť stojí hned na útesu, k tomu je před nimi i houpací síť. Myslím, že kdejaká instagirl by si fotku v ní ujít rozhodně nenechala. Jezdí se sem fotit modelky z celýho světa, tak proč ne, že jo 😀

IMG_8654

Interiér jsem bohužel nevyfotil, protože jsem jím byl natolik uchvácenej, že mi prostě padla brada. Vzduch nasycen příjemnou vůní lemon grass, bytelná hladká dřevěná podlaha, vyleštěné kamenné stěny, obrovská televize, majestátní postel, napuštěná vana s okvětními lístky ve výklenku s výhledem na oceán. Navíc pokoj ani ne velký, ani malý, prostě někdo trefil totálně přesnou velikost místnosti, to člověk pozná už z pocitu. Nechápu 😀 Tak snad google pomůže 🙂

IMG_8644

All Inclusive program je tu samozřejmostí. Jinak by to valstně ani nešlo. Jenže pozor. Oproti všem ostatním resortům, čítaje třeba i luxusní La Gemmu na severu a podobné hotely, je běžně all inclusive omezen jen na určitý alkohol, tak tady to zase neplatí. Tady se můžeš ládovat nejdražší skotskou whisky nebo Moetem od rána do večera bez limitu.

26C7BA0F-359D-4489-A355-E42B44C2DBC3
Trochu jsem vyscreenoval instastories 😀

Navazuje prohlídka zázemí s vyprávěním, jak to tu vznikalo. To si takhle dva Češi z Jižních Čech řekli, že by chtěli luxusní resort na Zanzibaru a tak to prostě udělali. Žádný zbytečný vymejšlení. Něco chci, tak to udělám. Jeden z majitelů je navíc původně seřizovač zemědělských strojů! 😀 Takže asi všecho jde, když se chce.

IMG_8677

Celé to stojí na korálu, takže jakejkoliv základ bylo dlabání do skály. Prý tu často dělalo až 200 místních naráz, kterým oba majitelé bez jakýchkoliv předchozích stavebních zkušeností rozdali každé ráno práci, na nějaý cár papíru nebo do písku nakreslili plány na ten den a jelo se. Samozřejmě tahle verze se hezky povídá i poslouchá. Ale jak to tady na ostrově celkově sleduju, k pravdě nebude moc daleko.

Navíc jsme v Africe a tady to funguje tak, že když potřebuješ nějakou oficialitu od úřadu, tak tomu oficírovi dáš nějaký všimný, který je pro Evropana úplně v pohodě a máš všechno 🙂 Viz můj zdejší řidičák. Proč si myslíte, že už ho mám a to bez jakýchkoliv zkoušek 😀 😀

IMG_8650

Takže ten krásnej bazén nad útesem dlabali růčo fůčo dva roky 😀 V těchto dnech dlabou a nebojím se říct, že i v následujících měsících budou dlabat další obrovkou jámu opodál – má to být nádrž na zadržování dešťové vody k zalévání zahrad. O pár desítek metrů zase kutaj do korálu vinný sklep, který bude údajně první a tím pádem jedinný na celém Zanzibaru. V „backstage“ mají i vlastní partu zahradníků, kteří všechny květiny a rostliny obecně napřed vypěstují mimo a pak je přesadí mezi vilky.

IMG_8670

Jestli se dobře pamatuju, tak na jednoho klienta v Tulii připadají až tři zaměstnanci, kteří se starají o to nehvětší pohodlí, jaké lze vymyslet. Jelikož tu bývá velká vlhkost, je logický, že pečivo příliš nevydrží, proto tu mají i vlastní malou pekárnu a dvakrát denně dělají čerstvé.

Naše kroky vedou i do jakési strojovny. Tam je přes celou místnost neskutečná mašina. Prý to nejlepší, co lze na filtraci vody na německém trhu najít. Prý nejdražší položka v resortu. Na celým ostrově ve všech hotelech není voda z vodovodu pitná. Ne však tady. Ta mašina do zdejších kohoutků pouští vodu, která překračuje i evropské normy a ty tanzanské překonává údajně dvacetinásobně.

IMG_8682

Na konci naší tour potkáváme jednoho z majitelů, který nám záhy právě přes Lukáše vzkazuje, že by si rád pokecal česky, takže máme večer dorazit na drink. Takové pozvání se samozřejmě neodmítá a přijímáme.

No a ještě jeden špek. Lukáš nám na závěr na iPadu ukazuje historické fotky auta, které plánují brzo koupit a kterým chtějí klienty vozit z letiště do resortu. Jde o luxusní veterán Armstrong Siddeley Star Saphire. Už jich na světě moc není a mají prý někde v merku přesně ten vůz, kterým tu byla při návštěvě tehdejšího britského protektorátu Zanzibar vozena princezna Margaret, mladší sestra současné britské královny. To auto patřilo poslední ománskému sultánovi na Zanzibaru, který jí ho poskytl.

Dneska, 13. července, tedy asi tři týdny po tom, co nám tohle bylo řečeno, se tak stalo skutečností. Auto je po celkové opravě a úplně jak nové. Všechno původní. Přesně jak jsem uvedl na začátku. Tady se hledí skutečně i na ten nejmenší detail, tak aby bylo autentičnosti učiněno zadost. Hned jsem si s Lukášem psal a a mám se na tu nádheru přijet podívat, protože se to prý musí vidět. Tak třeba se i svezu 😀 Ve reálný sultánsko-princeznovský historický limuzíně.

Hele, tak si teď říkám, že bych zfleku mohl dělat copywritera co? 😀 Ale jen o tom, čemu věřím nebo co mě dokáže oslovit, což se Tulii totálně povedlo. Nepotřebuje Manchester United někoho na takovou práci, nevíte? 😀 😀

Ten den jsme před sebou měli ještě asi dva nebo tři další resorty. Jenže návštěva Tulie nastavila laťku nepřekonatelně vysoko. Byl to zkrátka blbej nápad právě tady začít 😀 No co už, musíme zmáknout i další prohlídky 😀 V tuhle chvíli to ale příliš nestojí za řeč…všude nás manažer provádí, já, jakožto lokální spojka, co tam bude pravidelně jezdit a Kuba, jakožto produktový manžer z pražský centrály máme na všechno milion otázek 😀 Tu si dáme oběd, tu drink a za pár hodin už jsme zpátky v hotelu, kde budeme nocovat. Následuje večeře a vyrážíme zase do Tulie.

V busíku si říkáme, že to bude tak hoďka a půl až dvě, že už přece jen kalíme každej večer nějak moc a chce to přibrzdit. V tu chvíli ještě nevíme, jak moc obře se tam pije a jak se to nakonec protáhne 😀

Po tmě to místo chytá úplně jinej rozměr, hlavně vizuálně je to pastva pro oči, jak je to celý decentně osvětlený. Je zajímavý, že i ozvučení na baru je tak úplně akorát, že slyšíš jak hudbu, tak si můžeš v klidu povídat a zároveň slyšíš jak o pár metrů dál pod útesem šumí Indický oceán. Prostě další malý detail utvářející celek.

IMG_8734No, co si prej dám k pití. Hlavní bartender je Čech, tak mu říkám, že se nechám překvapit, jak vytvoří můj oblíbený Old Fashioned. U stolu převládá ženské osazenstvo a tak stůl brzy plní jihoafrickým vínem z vinařství Spier. Mimochodem, před dvěmi měsící jsem měl možnost právě v tomhle vyhlášeným vinařství v okolí Stellenbosch být na degustaci.

S Kubou, českým barmanem se dávám brzo řeči, dozvídám se, že Lukáš byl asi před půl rokem na skok v Praze, kde ho v jednom baru potkal, zeptal se ho, jestli nechce být hlavní barman v pětihvězdičkovém resortu na Zanzibaru, jestli jo, tak za týden nastupuje. Tak se i stalo 😀 Jsme domluveni, že až budu mít nějak na večer cestu kolem, že se mám prostě na drink zastavit. Těžko říct ne, že jo 🙂 Taky se domlouváme, že určo vyrazíme někam mezi lokály, že tam je to prej ještě lepší. Živější, akčnější a asi i nebezpečnější, ale co. Zažít se to musí 😀

U stolu tak nějak všichni debatujeme o všem možným, povídáme jak s Lukášem, tak s majitelem, námi vyhrazený čas už je dávno minulostí, asi tak o čtyři hodiny, ale nemá asi nějak smysl to rozepisovat dál. Tak snad fotky poví, jak to tam takhle na večer při skleničce vypadá 🙂

Ideální místo na honeymoon pro nějakou tu dámičku a jejího partnera/manžela, ehm pardon sponzora 😀 :)) Týden tu přes nás vyjde na osobu lehce přes 100 tisíc korun. Takže asi tak :))

IMG_8743

IMG_8746

IMG_8761

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s