Dostávám docela dost zpráv, co tu přesně teda dělám, když mám instagram zahlcenej fotkama, jako kdybych se tu jen válel už pět měsíců a nic kolem. Jako ono to tak občas je 😀 Ale ne furt samozřejmě. Občas je i docela dost práce, což znamená různá kancelářská činnost, meetingy s klientama, zařizování jejich různých požadavků a pak průvodcování jejich výletů, což je často dooost náročná činnost. Ale baví mě, jinak bych to vůbec nedělal.

Teďka s příchodem listopadu se mi plány docela rozkopaly, protože celý červen, červenec, srpen, září i říjen tu byl mustr, že klienti přiletěli v úterý nad ránem a za další týden zase v úterý nad ránem další. A tak furt dokola. Teďka mám nějaký přílet v sobotu, jiný ve čtvrtek a do toho ta stálá linka Turkish v úterý nad ránem.

Jo, to je taky důležitý poznamenat. Fischer sem posílá klienty s Turkish, což je společnost docela dost na úrovni, co se servisu týče. Pak sem lítá i jiná česká růžová cestovka a ty posílaj Travel Service. No to bych šel fakt radši pěšky 😀 Oni mi to i někteří klienti říkaj, že se ptaj, která společnost sem lítá. A když letí Travel Service nebo Smart Wings, tak prostě hledají něco jinýho. Ale to jsem odbočil. Zase 😀

Takže jsem měl takovej krásnej plán na každý týden, který mi začínal pondělním volnem, kdy jsem si udělal přípravu na přílet klientů, připravil jim obálky a taky den, kdy jsem měl jistotu, že se vyspím. V úterý jsem pak nad ránem – konkrétně kolem třetí v noci byl už na letišti, kde jsem je vyzvedl, dal krátký briefing, rozdělil je do připravených aut a vydal se zase domů spát (naštěstí bydlím tak šest minut od letiště). Pak jsem celý den jezdil po schůzkách. Jelikož si fakt dost zakládám na osobním přístupu, což je i daný počtem lidí, co sem jedou, páč to není žádná praštěná egyptská masovka.

Úterky a středy byly vyčleněný na meetingy. Ono se řekne, že je to ostrov, kterej není úplně velkej. To je sice pravda, ale zdejší cesty, zejména jejich kvalita je fakt tristní, takže je tu jen několik málo úseků, kde se dá jezdit relativně rychle a hlavně nejsou vedený někdy dost nelogicky, všude samej retardér a nespočet dalších nástrah. Doprava na Zanzi bude single článek, protože to je fakt téma.

Snapseed 2

Navíc já ty meetingy vedu fakt strašně na pohodu, žádný to co znáte právě z těch masovek, kdy tamní delegát strojově odříká nějaký mustr a jde dál. Tady to beru spíš jako pokec, kdy si dám s lidma pivo na baru, řešíme, jak se mají, co dělají a s mnohými si záhy potykáme. Jeli na free dovču, nestále je málo peněz a chtěj být v pohodě a nemít vedle sebe robota. I když to možná není dle předpisů a nějakých poťapaných manuálů, prostě to funguje a lidi to kvitují s povděkem.

A je to asi i o mojí osobě. Na formálnost a uniformitu si obecně fakt nepotrpím. Skutečně jen tam, kde to situace vyloženě vyžaduje, což tady fakt není 😀 Na Hradě na tiskovce prezidenta je to něco jinýho, tam bych byl bez obleku za exota, tady pěkně kraťasy, žabky a nějaký pohodlný tričko 🙂 Řekněte sami, chtěli byste svýho průvodce jako robota podle mustru nebo free kluka? 🙂

IMG_4807

Čtvrtek býval většinou den, kdy byl nějaký výlet nebo jsem si dal office, popřípadě nějaký řešení toho, co klienti potřebovali. Nu a pak od pátku do neděle to byl jeden výlet za druhým. Na začátku jsem dostal nějaký výpis výletů, který mám nabízet. Zkraje, než jsem se rozkoukal jsem podle toho jel, páč to prostě bylo něco novýho, ale postupem času jsem si ty výlety začal customizovat do takový podoby, až jsem si postavil výlety vlastní, který mají u lidí úspěch.

29b5b9ca-9316-440f-a43d-48475b50592e

Nejčastěji chodíme do Jozani pralesa a jedný lokální vesnice, která není turismem prakticky vůbec postihnutá a pak můj velkovýlet do města, na farmu koření, Prison Island a následný šnorchlování. Někteří chtějí rybařit velký ryby na otevřeným oceánu, což je fakt masakrální zážitek, jindy hrají golf, s dalšími se chodím šnorchlovat k soukromému atolu Mnemba (donedávna ještě patřil Billu Gatesovi), další jedou na pevninu na safari na velku pětku, mám tu pro ně i přelety letadlem nad ostrovem. Prostě se tu nenudím a ti, co sem přijedou jakbysmet. Snažím se jim připravit takovou dovču, která nezapadne v balastu středomořských klišé a okoukanosti. Je to drahá sranda, ale stojí za každý utracený dolar.

CAMERA

Nu a pak se týden opakoval. Teďka ale s příchodem listopadu, jak už jsem řekl, se celej ten schedule totálně změnil. Jednou sem lidi přijedou normálně v úterý, pak hned za dva dny ve čtvrtek, přiletí i v sobotu, do toho máš odjezdy, takže se ti to krásně prolíná a překrejvá, že se musíš furt ujišťovat, co se kterej den děje, aby si neopomněl domluvit transporty z nebo na letiště a do toho furt ty podělaný tabulky, který jsou stejně úplně k ničemu. Ale co, nutný zlo 😀

IMG_0140

Dobrý je to, že mám svůj barák, i když asi bydlení v hotelu by bylo pohodlnější, ale určo by mi neposkytovalo tu možnost, že můžu kohokoliv zadarmínko ubytovat. A přesně to se děje. Postupně se mi tu vystřídalo a vystřídá docela dost lidí, který tu se mnou zažijou dovolenou, kterou z resortu fakt zažít nelze, protože jeden dva výlety ti fakt to gró ostrova a zdejších spletistostí nemůžou v žádným případě ukázat. Kalendář mám ale až do konce března, co tu zůstvávám, úplně plnej.

Tak takhle si tu žiju. Ložnici vám ukazovat ale nebudu 😀 

Teďka se třeba tuze moc těším, až sem za týden přiletí přímo z arktických Špicberk Jenda s Evijou. Pro ně to bude příjemný, jenže co já. Až tu skončím, tak budu nějaký ten den v dubnu v Česku a hned letím zase za nima. Z ledu do horka se dá v klidu, ale z tropů do ledu? To chcípnu. Ale bude to masakr a strašně se na to těším. Stejně tak jako na ně dva teď, tak na mojí cestu za nimi, tak na všechny ty kámoše a kámošky nebo mamču, kteří se mi tu v následujících pěti měsících protočí 🙂

Berte tenhle článek prosím jen tak pro formu, takovej překlenovací před tím, než se budu věnovat nějakým konkréttnějším tématům. Třeba tý dopravě. Ta mě tu hodně baví.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s